Keli vertingi patarimai renkantis naujus žieminius batus

zieminiai bataiLietuviška žiema labai nenuspėjama. Vieną dieną sninga, kitą dieną lyja. Tad šaltajam metų laikui reikia tinkamai pasiruošti. Viena iš būtinų sudedamųjų komplekto dalių – geri žieminiai batai. Pateikiame jums keletą patarimų, kaip išsirinkti avalynę žiemai. Galbūt elementarūs, bet neretai praleidžiami – taip apibūdintini toliau esantys patarimai.

Geriausia turėti bent dvi poras

Specialistai, kalbėdami apie avalynę, pataria ją keisti. T. y. rekomenduojama neavėti tais pačiais batais dvi dienas iš eilės. Kai kuriems toks variantas pernelyg prabangus, bet jeigu yra galimybė, tiek vasariniai, tiek žieminiai batai ilgiau tarnaus jų nenualinant. Tai ypač galioja kalbant apie odą – teigiama, kad reikia leisti jai „pailsėti“. O žiema – neretai šlapias metų laikas, todėl turėti bent dvi poras batų labai pravartu, nes nereikia jaudintis. Viena pora sušlapo? Ne bėda, nes yra kita.

Padas

Žiemos slidumui atremti labiausiai tiks nelygus padas. Kaip renkantis padangas domimasi protektoriumi, taip ir perkant batus atkreiptinas dėmesys į pado formą ir raštus. Nesunku suprasti ir kitą kriterijų – storį. Dažniausiai storesnis padas bus ir šiltesnis (aišku, tai priklauso ir nuo gamybai panaudotų medžiagų).

Raišteliai ar užtrauktukai?

Tiek moteriški, tiek vyriški žieminiai batai gali būti išskiriami bent į dvi rūšis pagal suvarstymą / užsegimą. Kas geriau – raišteliai ar užtrauktukas? Į šį klausimą sunku atsakyti vienareikšmiškai, tačiau užtrauktukas pelno tašką už greitumą. Žiema – metas, kai reikia daugiau drabužių, tad ir išsiruošti iš namų prireikia daugiau laiko. O užsegti batus užtrauktuku – greitesnis veiksmas negu rišimas.

Spalva

Dar vienas aptarimo vertas punktas – spalva. Žinoma, žieminių batų spalva – skonio reikalas. Tačiau balti šonai, tikėtina, pridarys rūpesčių – tirpstančio sniego ir žvyro mišinys nesuteiks estetiškumo. Taigi, esant galimybei, reiktų rinktis batus, ant kurių mažiau matosi nešvarumai – rudi, asfalto spalvos ir pan.

Žieminiai batai turi būti kantrūs. Jie veikiami druskų, į juos bando prasibrauti sniegas ir vanduo. Dailų vaizdą tikisi subjauroti purvas. Atsižvelgiant į šaltojo metų laiko sąlygas Lietuvoje, galima įsigyti avalynę, kuri patikimai tarnaus.