Kaip išvengti apgavysčių autoservisuose?

automobiliu diagnostika klaipedaSklandus automobilio veikimas visada garantuoja saugumą kelyje. Aišku, vairuotojai irgi turi būti bent jau kiek patyrę, kad galėtų identifikuoti galimus gedimus. Anot ekspertų, didžiausia klaida būtų atvežti transporto priemonę tuomet, kai gedimas jau yra ypač pasunkėjęs. Jeigu važiavimo metu girdisi keisti garsai ar transporto priemonė ima dirbti ne taip kaip reikėtų, tuomet jau būtų signalas apsilankyti pas meistrus. Žinoma, jeigu diagnostikos paslaugomis būtų pasinaudota reguliariai, tikėtina, kad automobilis ilgiau veiktų be jokių priekaištų, o gedimai neužkluptų netikėtai. Kaip bebūtų, patariama savo transporto priemone rūpintis pagal bendras nerašytas taisykles. Tas taisykles pabrėžia daug meistrų, tad apie jas ir kalbame žemiau.

Automobilio priežiūra turi būti adekvati. Jeigu jūsų automobilis nėra reguliariai tikrinamas, tikėtina, kad gedimai išlys netikėčiausiu metu. Tokiais atvejais, net ir patiems vairuotojams sunku nustatyti kas tai per gedimas. Patariama bent kartą ar du apsilankyti diagnostikos centruose ir pateikti automobilį apžiūrai. Jeigu galvojate į kurį servisą kreiptis, tiesiog pasinaudokite internetu, o tiksliau – paieškos sistemomis. Ten suvedate „automobilių diagnostika Klaipėda“ arba nurodote kitą miestą, ir gausite vietas, kur bus atliekama ši paslauga. Tiesa, kiekvienoje vietoje diagnostikos paslaugos gali būti atliekamos skirtingomis kainomis, tad čia reikės skirti laiko paieškai.

Specialistai taip pat pabrėžia, kad didžiausia klaida yra lankytis neaiškiuose garažuose, kur paslaugos teikiamos nelegaliai. Tokiose vietose ypač mėgsta lankytis tie, kurie gaili pinigų savo transporto priemonės priežiūrai. Ten apsilankę, galite ne tik nesulaukti pagalbos, bet ir dar labiau prisidaryti bėdų. Spaudoje yra ne vienas straipsnis apie nukentėjusius vairuotojus, kurie išvykę iš tokių meistrų „servisų“, po kelių valandų turėjo vykti kitur dėl kitų gedimų šalinimo. Taip jau nutinka kai bandoma taupyti kokybės sąskaita.

Įprastai kokybiškai dirba tie autoservisai, kuriuose teigiamai įvertinamais įvertina klientai. Yra ne viena specializuota interneto svetainė, kurioje galima rasti servisų sąrašą. Tas sąrašas gali būti filtruojamas pagal miestus, atsiliepimus ar kitus kriterijus. Naudingiausia tai, kad ten galima rasti ir atsiliepimus iš buvusių klientų. Tai ypač padeda orientuotis į ką kreiptis, o ko reikėtų vengti.

Kalbant apie kainas, būtina žinoti, kad kiekvienas servisas turi skirtingą paslaugų kainoraštį. Pavyzdžiui, automobilių diagnostika vienur atliekama bangiau nei kitur. Taip gali būti dėl kelių priežasčių. Viena jų – miestas. Sostinėje paslaugos dažniausiai yra brangesnės nei tarkime Kaune ar Klaipėdoje. Taip pat viena iš priežasčių – kokybė. Vieni servisai naudoja naujausią įrangą, o kiti – seną. Kuo geriau atliekamos paslaugos, tuo daugiau jos kainuoja.

Jeigu norite, kad automobilis jums tarnautų ilgą laiką, labai svarbu, jog visi gedimai būtų pašalinami naudojant kokybiškas detales. Jeigu jūsų automobilis yra dalinai sugedęs, bet vis dar važiuoja, patartina iš anksto įsigyti detales patiems. Tokiu atveju, žinosite kokios detalės bus keičiamos. Mat, pasitaiko atvejų, kai servisuose sumokama už naujos detalės pakeitimą, o pakeičiama į seną ir naudotą. Tai nėra labai gerai, tai tiesiog yra nesąžininga. Turint savą detalę, būsite garantuoti, kad ji jums tarnaus ilgiau.

Kas liečia detalių pirkimą iš servisų, būtina pabrėžti, kad naujos visada turi savo pakuotes. Paprastai kalbant, jeigu servisuose atliekamas jūsų automobilio remontas ir keičiama kažkokia detalė, tokiu atveju reikalaukite čekio ar kvito ir svarbiausia – tos detalės pakuotės. Tuomet ir paaiškės į kokią detalę pakeitė servise dirbantys meistrai. Norint apsisaugo nuo apgavysčių, tiesiog reikėtų plačiau pasidomėti jomis.