Kaip sužinoti savo nekilnojamo turto vertę?

turto verteNekilnojamo turto vertė yra labai svarbus dalykas atliekant visą eilę sandorių, apimančių jo pardavimą, dovanojimą, nustatant padarytą žalą ar netgi sudarant vedybinę sutartį. Tokiais atvejais atsakingoms institucijoms reikės pateikti nekilnojamo turto vertinimą, kuris yra griežtai reglamentuojamas Lietuvos Respublikos įstatymų. Šis procesas apima gerokai daugiau, net tiesiog įvardijimas kainos, kuri atitinka turto rinkos vertę tam tikru momentu.

Kartu su vertinimu turi būti pridedama ir pilna ataskaitą, paaiškinanti kokiu būdu ši kaina buvo nustatyta ir koks metodas buvo naudojamas jai nustatyti. Vertintojas privalo atsižvelgti ne vien tik į panašių objektų kainas, tačiau ir daugelį kitų veiksnių, kurie gali kiek padidinti vertę, tiek ir sumažinti ją. Tarp tokių veiksnių yra buvimo vieta, išplanavimas (jei kaba eina apie būstą), inžinerinė ir technologinė įranga ir netgi padėtis pasaulio šalių atžvilgių.

Suprantama, kad tokį darbą atlikti gali tik gerai išmanantys šią sritį žmonės. Būtent dėl to, norint nustatyti nekilnojamo turto vertę, reikia kreiptis į turto vertintojus. Jie ne tik suteiks vertinimą, tačiau galės suteikti ir kitą svarbią informaciją, kurį gali padėti parduodant, arba perkant nekilnojamą būstą. Pirkėjams gali būti aktualu žinoti ar teisės į nėra kokiu nors būdu apribotos (areštai, bendrasavininkai ir pan.) Iš kitos pusės pardavėjas, sužinojęs apie kai kuriuos vertę mažinančius aspektus, gali imtis priemonių jų pašalinimui ir tokiu būdų pakelti savo turto vertę, bei pelningiau jį parduoti.

Jei ieškote kas galėtų padėti įvertinti jūsų turimą nekilnojamą turtą ir kiek daugiau sužinoti apie patį procesą ir suteikiamas naudas, galite apsilankyti unohub.lt svetainėje, kur rasite atsakymus į turimus klausimus.